Всеукраїнська громадська організація

жінок-інвалідів "Донна Україна"

За підтримки інтернет-провайдера "ФАУСТ/FastNet"

Зателефонуй вже зараз і ми допоможемо

(+38)097-056-8992

Актуальні питання

Що Ви можете порадити після часткової або реабілітаційної операції?

Після операції з часткового видалення молочної залози в залежності від кількості вилученої тканини утворюється дефіцит об'єму, який може бути частково замаскований за допомогою бюстгалтера з набиванням, проте часто для відновлення природної симетріі потрібна додаткова корекція. Для подібної компенсації можна придбати м'які силіконові засоби різних форм і розмірів.

Розкажіть будь ласка, як подолати післяопераційний період?

Ми сподіваємося підтримати Вас і допомогти впоратися з новою для Вас ситуацією. Все це дуже не просто і звичайно, перш за все, Вам буде потрібен час. Позитивний настрій, спілкування з людьми, які також зазнали такої операції і вижили, допоможе вам знайти свій шлях подолання і знову знайти радість життя. Є багато людей, які хочуть Вам допомогти: Це Ваша сім'я, друзі, лікарі, громадські організаціі. Тільки без Вашої на те згоди, бажання це буде дуже складно. З психологічної точки зору дуже важливий компетентний рада та особисте спілкування з фахівцями як відразу після операції, так і після виходу з лікарні. У ситуації, коли Ви тільки що перенесли операцію на грудях або Ви до неї готуєтеся, практично кожен день приносить Вам нове випробування. За короткий час Ваше життя змінилася. І Вам буде потрібно час, щоб змиритися з цим. Можливо, у Вас виникло бажання замкнутися в собі і на самоті заліковувати свої тілісні та душевні рани. Однак, через деякий час Ви виявите, що спілкування з людьми - будь-то бесіда з лікарем, розмова з другом, подругою, або з Вашими близькими - діє благотворно і надає Вам полегшення. Не втрачайте можливості отримати консультацію: порада обізнаної людини допоможе Вам подолати сумніви і знов отримати впевненість у собі. Разом ми завжди сильніше.

Питання: Л.А., розкажіть про індивідуальному підборі оптимальної післяопераційної компенсації?

Відповідь: Який з протезів підходить Вам найкращим чином, визначене лише з урахуванням техніки операції і медичних показань. Досвідчений консультатнт в Центрах протезування допоможе Вам зробити правильний вибір. Порада: Не поспішайте. Приміряйте протези різних типів і форм. Примірку потрібно проводити при облягає Баші кофті. Тоді Ви зможете краще оцінити, як Вам підходить той чи інший протез.

Питання: Л.А. Розкажіть будь ласка, як правильно себе вести відразу після операції, а саме: це догляд за зоною рубця і взагалі, що робити в такій ситуації, як замінити зону відсутності молочної залози? Жанна, Донецьк

Відповідь: З досвіду переживших цей період хочу сказати: на наступний день після зняття швів Ви можете вимити все тіло під душем, комфортною для Вас по температурі водою (37-38 градусів). Шкіру навколо рубця потрібно мити й витирати після миття, акуратно промокаючи, марлевою серветкою, м'яким милом. Після цього рубець потрібно обробити спиртом. Такий режим купання потрібно дотримуватися до утворення гладкого рубця. Після душу шкіру навколо рубця потрібно змастити дитячим кремом або пропастерізованним маслом. Після операції можна починати носити первинний післяопераційний протез, (на Україні він надається безкоштовно кожній прооперованій жінці) між протезом і рубцем до загоєння рубця носиться марлева прокладка, якщо на ній в перший час з'являються слизоподібні виділення - не потрібно боятися, при подальшому загоєнні рубця вони зникнуть.

hiddenbox